אירועים עם קייטרינג- חלק ראשון

תופסים מקום נכבד במהלך חיינו, ומתחילים בעצם באירוע הראשון שהוא אירוע לידתנו.
שאנו נוהגים לציין אותם על ידי חגיגה הינם משמחים המציינים בדרך כלל שלבי מעבר שונים בחיינו, ומקבילים לטקסים שבחברות הקדומות או בשבטים.
במהלך החיים נארגן כמה שקשורים לנו או לבני ביתנו, אלו יהיו משמעותיים שאת חלקם נזכור כל החיים, ועוד יותר מכך, נגיע להשתתף כאורחי של אנשים אחרים, קרובים או מכרים או חברים, איתם נרצה להשתתף בשמחה.
טובים דורשים השקעה רבה, תכנון, מאמצים והשקעה לא מבוטלת של כספים, הן מצד בעל האירוע והן מצד האורחים בהגעה, השתתפות וקניית המתנות.
קיימים סוגים רבים, דלי תקציב ועתירי תקציב, מעוטי או מרובי משתתפים, בגן או אולם או בחיק הטבע או בבית המארח, או בסוגים אחרים של הפקות מיוחדות שמעלות היום חברות ארגון רבות.
מה שמשותף אולי לנושא הוא הרצון לציין משהו משמעותי בחייו של בעל האירוע, רצון לשתף בכך אנשים אהובים, קרובים או מסדר קרבה נמוך יותר, אנשים מהעבודה, מכרים שונים, או אפילו אנשים שהזמינו אותך בעבר שלהם.
במהלך תכנונו של אירוע, כדאי ראשית לשבת לבד או עם בן/בת הזוג ולחשוב מה מתאים לכם ביותר בציון האירוע הספציפי שלכם, מבחינת סדרי גודל, תקציב, אופי המקום ומספר המוזמנים.
לאחר מכן, תוכלו להתייעץ עם מארגן מקצועי או להיות אתם מארגני עצמכם. השלב הבא יהיה התנסות ובדיקה בשטח של מקומות פוטנציאליים שעורכים , שמתאימים פחות או יותר לצרכים והרצונות אותם גיבשתם עד לשלב זה.
גשו ובדקו אולמות וגני שאליהם אתם נוטים יותר בהרגשתכם, התרשמו בעצמכם מהתפריט, מהמוזיקה או הדיג’יי, ומה שהכי חשוב: דברו עם בעל המקום ועם עוד כמה אנשי מפתח שהם מארגני מקצועיים. 

קייטרינג